Latamarko çikolatalı pralinler, içi çeşitli dolgularla (fındık, badem, fıstık, karamel, ganaj, vb.) doldurulmuş, dışı ise çikolata kaplı şekerlemelerdir.

Latamarka Çikolatalı Pralin Çeşitleri

Latamarko çikolatalı pralinler, çeşitli dolgu malzemeleri ve çikolata türleri kullanılarak geniş bir yelpazede sunulmaktadır. İşte yaygın olan Latamarko çikolatalı pralin çeşitlerinden bazıları şöyledir:

 1. Ganaj Dolgulu Pralinler: İçinde yumuşak ve kremsi çikolata ganaj bulunan pralinlerdir. Ganaj, genellikle krema ile karıştırılmış çikolata ile yapılır.
 2. Karamelli Pralinler: İç dolgusu karamel olan pralinlerdir. Karamel, yumuşak veya sert olabilir.
 3. Fındık Dolgulu Pralinler: İçinde bütün fındık veya fındık ezmesi bulunan pralinlerdir. Fındık dışında badem, ceviz veya fıstık da kullanılabilir.
 4. Meyveli Pralinler: İç dolgusu kurutulmuş meyve veya meyve püresi olan pralinlerdir. Ahududu, portakal, kiraz gibi meyveler sıkça kullanılır.
 5. Kremalı Pralinler: İçinde çeşitli aromalı krema dolguları olan pralinlerdir. Vanilya, kahve, nane gibi farklı tatlar kullanılabilir.
 6. Marzipan Dolgulu Pralinler: İçinde badem ezmesi (marzipan) bulunan pralinlerdir. Badem ezmesi, tatlı ve yoğun bir aromaya sahiptir.
 7. Çikolata Çeşitlerine Göre Pralinler:
  • Bitter Çikolatalı Pralinler: Yoğun kakao içeren bitter çikolata ile kaplanmış pralinler.
  • Sütlü Çikolatalı Pralinler: Daha yumuşak ve tatlı bir tada sahip sütlü çikolata ile kaplanmış pralinler.
  • Beyaz Çikolatalı Pralinler: Tatlı ve kremamsı beyaz çikolata ile kaplanmış pralinler.
 1. Trüf Pralinler: Yuvarlak şekilli, ganaj dolgulu ve kakao tozuna, fındık kırıntılarına veya çikolata rendesine bulanmış pralinler.

Latamarko çikolatalı pralinler ile talebinize uygun farklı tatlar ve dokular sunulmaktadır.

Latamarka Çikolatalı Pralin Paketlemesi

 

Latamarko çikolata pralinlerinin sunumunda çift bükümlü sarmalı poşetler kullanılırken; karton, yastık poşet ve kutu gibi ambalajlama ekipmanları kullanılmaktadır.

Latamarko çikolatalı pralinler 75 gramdan 1000 grama kadar farklı gramajlarda ve yukarıda bahsedilen ambalaj çeşitlerinde paketlenebileceği gibi, ihtiyacınıza uygun gramaj ve ambalajlarda üretimimiz mevcuttur.