Çikolata topları olarak da bilinen kakao topları, genellikle ganaj adı verilen krema ve çikolata karışımından yapılan ve kakao tozu, çikolata kaplaması veya fındık gibi çeşitli malzemelerle kaplanan tatlı bir lezzettir.

Kakao topları veya kakao trüfleri, adını şekil ve görünümleri nedeniyle trüf mantarından almıştır.

Latamarko kakao topları, zengin, kremalı dokusu ve yoğun çikolata lezzetiyle çikolata severlerin favorileri arasındadır.

Latamarko Kakao Topları Paketlemesi

Latamarko kakao toplarının paketlemesi noktasında gramaj olarak 100, 150, 200, 250, 500, 750, 1000 gram paketlemeler sunmamızın yanı sıra, talebiniz doğrultusunda farklı boyut ve ağırlıklarda kakao toplarının üretimini gerçekleştirmekteyiz.

Ayrıca tazelik, doku, lezzet vb.’nin muhafazası açısından kakao toplarının saklanması son derece önemlidir. Bu nedenle Latamarko tarafından yukarıda bahsedilen gramajlarda karton kutularda veya gıdaya uygun ambalajlarda paketlenmesi tercih edilmektedir. İhtiyaçlarınıza uygun paketleme seçenekleri için Danolla Gıda ile iletişime geçmenizden memnuniyet duyarız.

Latamarko Kakao Toplarının Çeşitleri

Latamarko kakao topları, talep edilen aroma ve kaplamalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Nane, portakal, kahve gibi çeşitli aromalarla tatlandırılabileceği gibi, kakao toplarının kaplamasında kakao tozunun yanı sıra, pudra şekeri, çikolata veya çeşitli meyveler kullanılabilir. Nane, portakal, kahve, likör gibi çeşitli aromalarla tatlandırılabilir.

Latamarko kakao toplarını, aşağıdaki gibi sınıflandırmak mümkün olsa da; Danolla Gıda olarak her zaman işbirlikçilerimizin taleplerine uygun reçelerde üretim gerçekleştirilmektedir.

-Klasik Kakao Topları: Unsuz kakao tozuyla kaplanmış trüfler.
-Aromalı Kakao Topları: Nane, portakal, ahududu veya kahve gibi çeşitli aromalarla tatlandırılmış trüfler.
-Tekstürlü Kakao Topları: Fındık, hindistancevizi veya diğer çıtır malzemelerle kaplanmış trüfler.