Çikolatanın hammaddeleri

Kuvertür Çikolata Nedir ve Neden Özeldir?

Kuvertür çikolata, aslında üretim sırasında çok daha ince bir dokuya sahip olacak şekilde öğütüldüğünden ve diğer malzemelerle karşılaştırıldığında daha yüksek oranda kakao yağı içerdiğinden, marketten aldığınız normal çikolatanızdan farklıdır. Ekstra kakao yağının sunduğu akışkanlık nedeniyle çikolata, artizan çikolata yapımı için daha iyidir.

Kuvertür Çikolata
Kuvertür Çikolata

Bol kakao yağı içeren Kuvertür Çikolata, şekerleme yapmak için idealdir.

Süpermarketten veya sağlıklı gıda mağazasının toptan satış kutusundan aldığınız biraz çikolatayla çalışmak bir şey, her fırıncının bayıldığı en iyi çikolatayı elinize almak tamamen başka bir şey; O muhteşem, parlak, tatlı ve egzotik kuvertür çikolatadan bahsediyorum. Çalışmak için saf bir zevk ve yemek için en iyisi olduğu için, kelimenin tam anlamıyla ve eğitici olarak bu çikolataya dalmak istiyorum.

Latamarko Kuvertür çikolatası nedir?

Aslında bu soruyu cevaplamak için, bir çikolata türünü diğerlerinden neyin farklı kıldığına dair temel bir anlayış yardımcı olacaktır.

Birincisi ve en önemlisi bize şunları sağlayan kakao çekirdeğidir: 1. kakao çekirdeğinin ucunun öğütülmüş pürüzsüz erimiş hali olan ve eşit miktarda kakao yağı ve katı madde içeren çikolata likörü; 2. Çekirdeğin yağlı bileşeni olan kakao yağı. Kuru kakao katılarının; preslendiğinde kakao çekirdeği lifinin yağsız kısmıdır ve bu temelde tozdur. Bu bileşenlerden farklı çikolata türleri üretilir. Kavurma işlemi sırasında çekirdeğin zamanını ve sıcaklığını ve kakao bileşenlerinin miktarlarını değiştirerek lezzet üzerinde etkili olacaktır.

Kuvertür Çikolata
Kuvertür Çikolata

Sütlü çikolata, toz haline getirilmiş, sıvı kurutulmuş veya yoğunlaştırılmış süt tozu ile yapılan katı çikolatadır.

Beyaz çikolata, kakao lifi katıları (koyu kısım) olmaksızın şeker, süt tozu ve kakao yağından yapılır.

Pembe çikolata (Ruby), 2017’de yaratılan ve halka açık kullanım için piyasaya sürülen en yeni çikolatadır; belirli bir şekilde işlenen ve ona kendine özgü rengini ve aromasını veren kakao çekirdeğinden yapılır. Ruby, hem kuvertür hem de fırın cipsi olarak mevcuttur, bu nedenle etiket, farklılığı sunacaktır.

Bitter çikolata, süt ve kakao yağı yerine kakao yağından gelen yağ içeriğinin çoğu ile daha yüksek oranda kakao likörü kullanılarak üretilir. Bitter çikolata birçok farklı derecelerde kakao yüzdesine sahiptir ve bu da yarı tatlı, acı tatlı, şekersiz veya fırınlanmış çikolata ile sonuçlanır (kuvertür çikolata bu türlerden herhangi biri olabilir – tek başına kakao katıları kuvertür derecesini veya kalitesini belirlemez – pürüzsüzlükle ilgili doku da belirler).

Kuvertür çikolata teknik bir terim olmadığı kadar çikolata yeme ve onunla çalışma deneyimine ilişkin bir algıdır.

Belirli bir yüksek kaliteli çikolata sınıfına verilen isim kuvertürdür (bu, son zamanlarda ABD’de popüler hale gelen Avrupa kökenli bir kelimedir). Mağazadaki çikolata parçalarının çoğu genellikle kuvertür ile aynı temel bileşenlere sahiptir: kakao katıları, kakao yağı ve şeker ile birlikte vanilya, lesitin veya süt tozu gibi katkı maddelerdir.

Danolla Gıda Olarak bu tür çikolataların müşterinin talebi üzerine istenilen şekilde üretimini yapmaktayız. Ayrıca bu üretimini yaptığımız tüm çikolata ürünlerimizin hammaddesi en kaliteli ürünlerden tedarik ediliyor. Değerli müşterilerimizin talebi üzerine istenilen hammadde kullanılıyır.

Kuvertür çikolata, marketten aldığınız sıradan çikolataya benzemez; ancak üretimde çok daha ince bir dokuya sahip olacak şekilde öğütüldüğü ve diğer bileşenlere kıyasla daha yüksek oranda kakao yağı içeriyor. Eklenen kakao yağı ve daha ince öğütme arasındaki bu iki fark, onu tavlama ve yer mantarı, meyve, kurabiye ve diğer şekerlemeleri kaplamak için kullanmak için ideal hale getiren üstün bir tat ve doku verir. Kuvertür çikolata için yaygın standartlar, minimum %35 kakao kuru maddesi ve %31 kakao yağı içermesi gerektiğidir.

Kuvertür Çikolata
Kuvertür Çikolata

LATAMARKO Chocolate markasıyla üretilen ve Danolla şirketimiz tarafından sunulan kuvertür çikolata çeşitleri genellikle sadece 3 malzemeden oluşur:

şekersiz çikolata, şeker kamışı ve kakao yağı. Dark kuvertürümüz, tavlama için mükemmel olması için yüksek kakao katıları kakao yağı içermekle kalmaz, aynı zamanda GDO içermez, USDA organiktir, soya veya vanilya içermez. Bu profesyonel çikolatalarda ekstra, gereksiz içeriklere ihtiyaç yoktur. Sadece sizin ve ailenizin çantadan çıkar çıkmaz yiyebileceği lezzetli bir çikolata yapan temiz malzemelerdir.. 

Handmade Çikolata

Latamarko Kuvertür Çikolata

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir